Skip links
Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurbliai oras vanduo – vienas populiariausių šildymo būdų

 

Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo šilumos siurbliai oras-vanduo. Apie 80% mūsų klientų iš visų šildymo sistemų renkasi būtent šilumos siurblius (likusią dalį sudaro dujiniai bei kieto kuro katilai). Kas lemia tokį šilumos siurblių populiarumą?

Reikalavimai A++ klasės pastatams

Naujai statomuose A++ energinės klasės pastatuose ne mažiau kaip 50 proc. energijos turi būti pagaminta naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius (saulės, vėjo, šilumos siurbliai, geoterminė energija). Taigi šilumos siurbliai oras-vanduo yra atsinaujinančios energijos šaltinis, ekologiška šildymo sistema, į aplinką neišskirianti C02.

Paprastas pajungimas

Nemažai žmonių vis dažniau statosi namus už miesto, kur nėra komunikacijų. Jei šalia sklypo nėra dujotiekio linijos, susidaro pakankamai dideli dujotiekio įvedimo kaštai. Tuo tarpu šilumos siurblį oras-vanduo galima įrengti bet kurioje vietoje.

Taip pat šilumos siurblį oras-vanduo paprasta prijungti prie jau esamos ar naujos radiatorinės bei grindinio šildymo sistemos.

Valstybės kompensacija

Nemažai žmonių naudojasi valstybės kompensacija – pakeičiant senus iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius į šilumos siurblius oras-vanduo.

Nuo 2023 m. liepos 26 d. jau galima keisti neefektyvų katilą į šilumos siurblį oras-vanduo ir gauti paramą.  Anksčiau paramą skirdavo APVA agentūra, šiemet paramas administruos ENA.LT (Lietuvos energetikos agentūra). Naujoje tvarkoje numatyta, kad gyventojai jau dabar gali įsidiegti efektyvias šilumos gamybos technologijas nelaukiant šildymo sezono pradžios, nes tinkamos finansuoti išlaidos pripažįstamos nuo aprašo įsigaliojimo dienos – 2023 m. liepos 26 d. Įranga gali būti perkama tik nauja ir nenaudota.

Daugiau informacijos apie kompensaciją: katilų keitimas.

Atlantic šilumos siurbliai

Nestabili dujų rinka

Geopolitinės situacijos kontekste dujų kainos gali būti nepastovios. Kainai įtaką daro ir bendra ekonominė padėtis tiek Europoje, tiek ir pasaulyje.  Tiek šiltuoju metų laiku, tiek ir šaltuoju kainos reaguoja į temperatūrą bei SGD konkurencinę aplinką pasaulyje. Šių veiksnių negalima suplanuoti. 

Taigi dujinių katilų populiarumas mažėja. Dažnu atveju žmonės renkasi šilumos siurblius oras-vanduo kartu su saulės elektrinėmis. Taip pat Europos Sąjunga iki 2050 m. nori visiškai atsisakyti iškastinių kuro rūšių. 

Komfortas namuose

Gyventojai seną kieto kuro katilą dažniausiai keičia dėl vienos pagrindinės priežasties – siekia komforto savo namuose.

Dar prieš keletą metų kieto kuro katilai buvo populiarūs, bet dabar kūrenimas malkomis, briketais ar kitu kietu kuru ženkliai sumažėjęs. Vertinant iš ekonominės pusės, kūrenimas malkomis kartais yra pigesnis pasirinkimas, tačiau reikalauja daug darbo – kieto kuro paruošimas, sandėliavimas, kamino priežiūra, o svarbiausia – Jūsų laikas, kasdien mažiausiai po du kartus kūrenant pečių. Įsirengę šilumos siurblį oras-vanduo galite palikti namus be priežiūros, o katilinėje visada vyraus švara.

Mūsų šilumos siurblių oras-vanduo asortimentą rasite čia: šilumos siurbliai oras-vanduo.

Šildymo sistema
🍪 Svetainėje naudojami anoniminiai statistikos slapukai. Naudodamiesi sutinkate su privatumo politika